Czy można samodzielnie wytworzyć i wstrzyknąć domięśniowo toksynę botulinową?

Witam, Czy można samodzielnie wytworzyć i wstrzyknąć domięśniowo toksynę botulinową? Mam zespół Costena i codziennie bardzo bolą mnie okolice stawu oraz mięśnie. Mam aparat, leczę tyłozgryz ale to potrwa kilka lat, więc jak sobie pomóc?

Nie można samodzielnie wytworzyć toksyny botulinowej nadającej sie do leczenia. Tym bardziej nie można wstrzykiwać toksyny samodzielnie. Może to zrobić jedynie przeszkolony w tym zakresie lekarz. Pozdrawiam

Toksyna botulinowa jest lekiem; nie może jej Pani sama "wytworzyć". Proszę udać się do doświadczonego w leczeniu bruksizmu lekarza medycyny estetycznej, byc może zakwalifikuje Panią do zabiegu z użyciem Botoxu. Sam zabieg jest krótki i praktycznie bezbolesny (oprócz delikatnych ukłuć małą igłą), powoduje inwolucję przerośniętych żwaczy i w konsekwencji ulgę w dolegliwościach.