Czy można samodzielnie zmniejszyć dawkę leków hormonalnych?

Mam chorobe hashimoto. Zaczelo sie od wysokiego cisnienia i za wysokiego poziomu tsh. Przed ciaza bralam euthyrox 75. W czasie ciazy 137. Po porodzie moj endokrynolog kazal wrocic do.dawki 75 lub brac polowke 137 jesli mi zostanie. Kontrolnie po miesiacu od porodu zrobilam badanie tsh i wyszlo mi ze mam tylko 0,15 podczas gdy norma jest od 0,55. Nie za bardzo z malutkim dzieckiem mam mozliwosc pojscia do endokrynologa i nie bardzo wiem czy moge sama sobie zmniejszyc dawke np..do 50... i potem znow zrobic badanie na tsh. Prosze o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli endokrynolog nie jest dostępny, sugeruję skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Odradzam samodzielną zmianę dawki.