Czy można schudnąć 10 kg w 1,5 miesiąca?

Chciałabym schudnąć około 10 kg w ciągu 1,5 miesiąca. Mam 15 lat, 1.60 m wzrostu i ważę 64 kg. Okropnie źle się z tym czuję. Jakiś czas temu skakałam na skakance i nie powiem, bo dawało to rezultaty, ale nie dawno dowiedziałam się, że skakanie na skakance powoduje obsunięcie się macicy, czy to prawda? A jeżeli tak, to jak mogę te ćwiczenia zastąpić? Najbardziej chciałabym wyszczuplić uda i pupę, a przede wszystkim pozbyć się moich okropnych boczków.

Witam.

Przede wszystkim powinnaś uświadomić sobie, jak istotne dla Twoje zdrowia, sylwetki i samopoczucia jest właściwe odżywianie. Dieta odchudzająca nie powinna polegać na restrykcyjnym ograniczaniu podaży kalorii oraz pomijaniu posiłków.

Najważniejsza jest regularność oraz odpowiednia motywacja. Mądra dieta nie jest trudna i nie wymaga wielu wyrzeczeń, a utrata masy ciała jest trwała. Przede wszystkim unikaj diet popularnych, których wynikiem jest efekt jojo, a także brak podstaw zdrowotnych. Najlepiej udaj się do specjalisty, który przed ułożeniem diety wykona z Tobą wywiad żywieniowy, mający na celu dostosowanie programu odchudzającego do Twoich potrzeb, możliwości oraz preferencji.

Dodatkowo dietetyk nauczy Cię, jak w przyszłości zdrowo się odżywiać i nie doprowadzić do ponownego przybierania na masie ciała. Wszystko zależy od Twoich chęci, dlatego nie zrażaj się drobnymi niepowodzeniami.

Na początek możesz zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacząć się do nich stosować. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Jeśli chodzi o ćwiczenia, proponuję, abyś wykonywała naprzemiennie ćwiczenia siłowe na pośladki i uda, a potem ćwiczenia tlenowe, ogólnorozwojowe, np. pływanie, jogging czy jazda na rowerku. Dodatkowo wypróbuj ćwiczenia z naszej strony http://portal.abczdrowie.pl/odwodzenie-ugietej-nogi-w-kleku-podpartym-0 oraz http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-ud-posladki-0

Pamiętaj jednak, że na efekty pracy trzeba czekać czasem nawet kilka miesięcy, jednak nie powinno to zmniejszyć Twojej motywacji.

Pozdrawiam.