Czy można schudnąć 10kg/miesiąc?

Bardzo chce schudnąć, ważę 110 kilo przy wzroście 170 i naprawdę wyglądam okropnie. Stąd moje pytanie - czy można schudnąć (przynajmniej) 10 kg na miesiąc? Za 4 tyg. wakacje, a ja w ciągu wakacji chce najwięcej schudnąć! Żeby m.in. zaskoczyć kolegów i koleżanek ze szkoły :) ale głównie, żeby podobać się sobie. Wprawdzie mój wygląd nigdy mi nie przeszkadzał może dlatego, że jestem pulchna już ok urodzenia i naprawdę nie miałam na to wpływu, w co moi rodzice mnie pakowali. Jeżeli odpowiedź na tamto pytanie będzie brzmiało tak, to z góry chcę się zapytać - jak? Co mam zrobić, żebym schudła do mojej wymarzonej wagi (wymarzyła mi się waga 70-75 kg na dobry początek. Jak będę starsza, to może uda mi się schudnąć do w tej chwili fantazyjnej dla mnie wagi - 55-60 kg) i jak się do tego zabrać. Nie mam mocnej motywacji, ale potrafię się za siebie wziąć, bo rok temu przed wakacjami ważyłam 116 kg przy wzroście, nie wiem, chyba 165 lub mniej :) Proszę pomóżcie mi schudnąć, gdzieś na jakiejś stronie wyliczyłam swoje BMI i wyszło mi aż 38,(coś tam) lub coś koło tego! W tej chwili nie pamiętam ile wynosi norma, ale wiem, że mam do tego daleko.
ponad rok temu

Witam,

Jak najszybciej poproś rodziców, aby udali się z Tobą do lekarza.
Twoja masa ciała jest bardzo duża, co stwarza ryzyko zdrowotne.
Niezbędne jest ustalenie przyczyn otyłości.
Być może nie wynika ona tylko i wyłącznie z "objadania się", lecz np. z jakiegoś schorzenia.
Proszę porozmawiaj z rodzicami i udajcie się na konsultację.

W Twoim wieku odchudzanie na własną rękę nie jest polecane.
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Pozdrawiam