Czy można się odchudzać w ciąży?

czy można się odchudzać w ciąży będąc jedynie na zdrowej diecie i wykonując lekkie ćwiczenia tj spacer. pływanie,lekki trening na orbiterku ?

Odchudzanie jako takie (czyli stosowanie dowolnych restrykcji żywieniowych mających na celu redukcję masy ciała) jest podczas ciąży absolutnie przeciwwskazane, gdyż może być niebezpieczne zarówno dla Pani jak i dla dziecka. Często jednak zdarza się, że kobiety, które przed ciążą nie dbały o swój sposób odżywiania podczas ciąży zaczynają się zdrowo odżywiać, co prowadzi do spadku wagi (przyrost masy związany z rosnącym płodem, łożyskiem, większą objętością krwi niż spadek masy tkanki tłuszczowej w związku ze zmianą diety). Ćwiczenia proszę koniecznie skonsultować z ginekologiem, gdyż u wielu kobiet ciężarnych są niewskazane ze względu na możliwość wywołania skurczy lub innych powikłań. Życzę powodzenia.