Czy można się starać o dziecko bezpośrednio po odstawieniu tabletek?

Dzien dobry.postanowilam odstawic tabletki.poniewaz chcialabym zajsc w ciaze i bardzo ciekawi mnie ile prawdy jest w tym ze trzeba odczekac pare miesiecy zeby dziecko bylo zdrowe zeby nie bylo zadnych powiklan.czy moze tabletki nie maja na to wplywu i mozna starac sie o dziecko(a nawet blizniaki bo ponoc jest duze prawdopodobienstwo)od razu.dodam ze 19 wzielam ostatnia tabletke i zdarza nam sie wspolzyc bez zabezpieczenia(np 28 maja 5 i 9 czerwca stosunek do konca)a nie wiem kiedy mam dni plodne

Witam.
Według współczesnych wytycznych nie ma zalecanego żadnego okresu karencji od odstawienia antykoncepcji hormonalnej do czasu starania się o ciążę.
Poza tym mitem jest, że stosowanie antykoncepcji zwiększa ryzyko wad u płodu.
Bez obawy.
Pozdrawiam.