Czy można się zarazić chorobami podczas braku zachowania higieny ze strony osoby robiącej test alergiczny?

Witam. Byłam wczoraj na testach alergicznych. Po nałożeniu alergenów, skórę miałam delikatnie nacieta taka blaszka, troszkę po tym leciała mi krew. Przy odczytywaniu wyników, Pani, która to robiła przetarla mi rękę papierem, dopiero po fakcie zauważyłam, że był już używany, pewnie przy poprzednim pacjencie. Tutaj moje pytanie, czy można się w ten sposób czymś zarazić. Teoretycznie miałam naruszona ciągłość tkanek, a osoba przede mną mogła mieć również krew po tych nacieciach czyli jej krew mogła być na tym papierze, który użyto na mnie. Zwróciłam tej Pani uwagę, ale nic nie odpowiedziała. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

nie sądzę aby był użyte cokolwiek co miało wcześniej kontakt z poprzednim pacjentem, jeśli ma Pani takie przekonanie proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego tam Pani diagnostykę aby ew wyjaśnił czym to mogło być spowodowane aby mieć spokojną głowę.