Czy można się zmienić dla kogoś?

Czy można się zmienić dla kogoś czy to nie będzie sztuczna zmiana ?

Witam serdecznie. Zależy dla kogo i co mielibyśmy zmieniać. Jeżeli jest to kochana, ważna osoba i chodzi o drobne zmiany w naszym zachowaniu to może warto. Natomiast jeśli ktoś wymaga od nas, żebyśmy byli zupełnie inni, zwłasza w tych płaszczyznach, które nam odpowiadają to może ten ktoś powinien być z kim innym, nie z nami. Mam nadzieję, że udało mi się trochę Panu pomóc. Małgorzata Danielewicz

Witam. Tak, jeśli chce się zmienić to można się zmienić. To dla kogoś jest takim dodatkiem, mobilizatorem.
Magdalena Brabec

Witam. Pewne rzeczy możemy zmienić -jeśli nam samym na tym zależy i widzimy w tym problem, a pewnych nie. Widzę, że obawia się Pan iż zmiana, jakiej ktoś dokonuje na prośbę kogoś innego, będzie nieautentyczna. I rzeczywiście może tak być, ale nie musi. To zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest szczerość i uczciwość, wobec siebie i innych. Pozdrawiam.

Dzień dobry. Oczywiście, że można się zmienić, zresztą każdy z nas w pewnym stopniu zmienia się w ciągu całego życia. Oczywiście są obszary które są względnie stałe i te które bardzo łatwo ulegają zmianie. Zastanawia mnie bardziej część "dla kogoś". To ważne aby zmiana dla kogoś była zgodna z nami a nie wbrew nam. Pozdrawiam.