Czy można skorygować wadę kręgosłupa ćwiczeniami?

Witam, kiedy straciłam na wadze zauważyłam, że podczas leżenia na plecach klatka piersiowa po stronie lewej wystaje w porównaniu do strony prawej. Zauważono u mnie także ostatnio, że jedna łopatka jest wyżej od drugiej jednak podczas badań kręgosłupa nigdy nie stwierdzono że mam jakąś wadę kręgosłupa. Faktem jest iż ostatnie badania było przeprowadzone około 5 lat temu i zwykle spędzałam długie godziny w pozycji niewłaściwej. Czy taką wadę można wciąż skorygować ćwiczeniami w wieku 22 lat?

Jesli nie jest to zmiana strukturalna w postaci skoliozy a jesli badanie wykonane bylo okolo 5 lat temu to raczej mozna podejrzewac ze juz wtedy byloby ja widac. Oznaczac to moze problem funkcjonalny ktory zwiazany jest z trybem zycia i jak najbardziej nadaje sie do korekty poprzez odpowiednio dobrane cwiczenia