Czy można skrócić 7-dniową przerwę na krwawienie z odstawienia?

Chciałabym się dowiedzieć, czy jest możliwość przesunięcia miesiączki, jeśli tabletki zostały odstawione w czwartek, a dziś jest sobota... Jeżeli zażyję teraz tabletkę, czy wystąpi mimo wszystko miesiączka? Minęło więcej niż 24 h od przyjęcia ostatniej tabletki... Czy są możliwe jakieś działania niepożądane? Z góry dziękuję za pomoc!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Naturalnie może Pani skrócić 7-dniową przerwę i rozpocząć pierwsze opakowanie wcześniej. Trudno jednak stwierdzić, czy miesiączka wystąpi - przerwa była na tyle długa, że może dojść do krwawienia czy plamienia, ale powinno się ono skończyć szybko po ropoczęciu nowego opakowania.