Czy można spożywać smażone śniadania?

Witam, chciałabym wiedzieć czy osoba zdrowa może spożywać na śniadanie posiłki smażone, czy jest to zdrowe i nie powoduje żadnych problemów zdrowotnych

Witam,
w przypadku zdrowej osoby posiłki smażone ( o ile spożywane z umiarem) mogą być uwzględniane w menu. Warto jednak pamiętać, że potrawy smażone mogą powodować dyskomfort w jamie brzusznej ( zwykle są ciężkostrawne). Zachęcam do ograniczania ilości dodawanego tłuszczu przy smażeniu oraz używanie dobrej patelni z nieprzywierającą powłoką (dzięki czemu ograniczamy dodatek tłuszczu). Z potraw śniadaniowych przygotowywanych metodą smażenia polecam naleśniki, jajecznice z dodatkiem warzyw, omlety, placuszki z mąki pełnoziarnistej z dodatkiem owoców czy placuszki warzywne np. z marchewki. Proszę pamiętać, że w zdrowej diecie najważniejsza jest różnorodność i zachowanie równowagi między ilością potraw gotowanych, smażonych i pieczonych i tak dalej. Byle ze smakiem :)
Pozdrawiam
Ewelina Kozłowska

Witam serdecznie,
jeżeli jest Pani zdrową osobą to sporadycznie można jeść smażone potrawy typu naleśniki, placki aczkolwiek zachęcam do dodawania odrobiny tłuszczu w trakcie przygotowania potrawy, w ramach składników i smażenia bez tłuszczu na patelni teflonowej. Ważne aby też odpowiednie tłuszcze stosować do smażenia np olej kokosowy bardzo dobrze się sprawdza.

pozdrawiam
Małgorzata