Czy można sprawdzić co było przyczyną poronienia?

Czy można jakoś sprawdzić co było przyczyną poronienia? Poroniłam w 13 tygodniu ciąży. Niestety nie znam przyczyny poronienia i nie jestem przez to w stanie jej zniwelować żeby z kolejną ciążą było wszystko ok. Jedyne czego się dowiedziałam to to, że jest możliwe, że ciąża była spowodowana moimi praktykami w przedszkolu w momencie gdy panowała jakaś przedszkolna epidemia ospy(poroniłam po 3 dniach z dziećmi). Tyle, że to jedynie przypuszczenia, nie poparte żadnymi badaniami.

Zwykle nie ma możliwości ustalenia przyczyny poronienia. Nawet jeśli podejrzewamy że przyczyną była np.infekcja lub zaburzenia hormonalne- to i tak są to tylko przypuszczenia.