Czy można starać się o ciążę podczas przyjmowania leków?

Witam razem z partnerem staramy się o dziecko , partner zawyża aziotopryne czy powinnismy się wstrzymać gdyż słyszałam ze dziecko może urodzić się chore lub z wadami wrodzonymi , i ile po zakończeniu leku poczekać ?

Lek. Tomasz Budlewski

przede wszystkim jaka jest przyczyna przyjmowania powyższego leku?
wskazana wizyta u lekarza prowadzącego i ustalenie postępowania.