Czy można starać się o dziecko przy marskości wątroby?

Witam, mam 27 lat i wrodzona marskosc wątroby w przebiegu atrezji dróg żółciowych. Żylaki przełyku stopień 0 lub 1, nigdy nie gumkowane. Próby watrobowe w normie. Urodziłam dwoje zdrowych dzieci (jeden poród SN, drugi cc),. Czy za kilka lat po wygojeniu się blizny i jeżeli mój stan zdrowia będzie taki jak dotychczas mogę zdecydować się na jeszcze jedno dziecko?

Lek. Michał Lenard

Marskość wątroby nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do zajścia w ciążę. Powinna Pani jednak regularnie się badać oraz przed rozpoczęciem starań o dziecko konieczna będzie konsultacja z ginekologiem. Pozdrawiam!