Czy można starać się o dziecko przyjmując leki SSRI?

Witam. Mój mąż leczy się na nerwice lekową. Brał przez 3 miesiące 30 mg paxstin. Teraz psychiatra zmniejszyła mu dawkę na 20 mg paxstin. Czy biorąc leki ssri możemy stary się o dziecko? Czy zażywanie tych leków będzie miało negatywny wpływ na płód i późniejszy rozwój dziecka po urodzeniu. Mam na myśli zwiększone ryzyko wad genetycznych, wady serca, czy np.narazenie dziecka na autyzm po szczepieniach?Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

Szanowna Pani,
zaburzenia lękowe skutecznie leczy się metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej. Farmakoterapia niweluje obaw, nie leczy przyczyny problemu. Psychoterapia nie ma skutków ubocznych.
Pozdrawiam serdecznie