Czy można starać się o rentę w przypadku przewlekłej nerwicy lękowej?

witam mam 44 lata od 17 lat lecze się na nerwice lękowo wegetatywna z somatyzacja również wystepuja stany depresyjne .W 2001 r zachorowałam pierwszy raz brałam seronil ,uczeszczalam na terapie i byłam w szpitalu neuropsychiatrycznym .Wyszłam na prosta droge po 3 latach największym moim problemem był lęk wychodzenie z domu sklepy komunikacja oraz kontakty z ludzmi itp.,Miedzy czasie poszukałam sobie prace pracowałam tam 14 lat az do momentu jak nerwica i depresja mnie dopadła .W tym czasie tez kozystałam z psychologów gdy dopadały mnie czarne chmury i doszła bezsenność .wiec brałam leki na spanie .Obecnie około 2 lat mecze się z bardzo silna nerwica i depresja .Jest owiele silniejsza niż za pierwszym razem Depresje miałam tak silna ze przez 3 miesiące w ogóle nie wychodziłam z domu oraz łóżka oraz bardzo bardzo silna nerwica .Biore leki nexpram 25 ml oraz tritico 150 .A zaczęłam dawke od 10 .Leżałam w szpitalu psychiatrycznym ponad 2 miesiące uczeczszałam na dziennym pobycie i na terapie indywidualna.Obecnie teraz znowu jestem na dziennym pobycie a w lutym jade do szpitala neuropsychiatrycznego .Mam wzwiązku z tym pytanie czy mogła bym się starac o tymczasowa rente .bo na obecna chwile nie jestem wstanie isc jeszcze do pracy .

Dzień dobry Pani,

Zaprezentowana przez Panią historia przewlekającego się chorowania (m.in. hospitalizacja) może być podstawą do ubiegania się o tymczasowe świadczenie rentowe, dla podratowania zdrowia.
O takiej opinii decyduje lekarz orzecznik.

Z życzeniami dla Pani pomyślności i radości,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605