Czy można stosować antykoncepcję po usunięciu raka ślinianki?

Witam, jestem po operacji raka sluzowo-naskorkowego ślinianki przyusznej lewej. Operacja była miesiąc temu. Czuje się dobrze rana pooperacyjna dobrze się zagoila. Czy mogę zażywać antykoncepcję?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie sądzę żeby taki wywiad chorobowy był przeciwwskazaniem do jej stosowania. Należy stosować się jednak do ogólnych zaleceń przy stosowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej i ewentualne przeciwwskazania mogą wynikać właśnie z nich. O szczegóły najlepiej spytać swojego ginekologa.