Czy można stosować Desmoxan przy lekach Lamotrygine, Lit i Kwetiapina?

Witam serdecznie, jestem zdecydowana rzucić palenie. Probowalam juz terapii zastępczej i silnej woli. Chciałabym zacząć brać desmoxan ale od pięciu lat choruje na zaburzenia afektywne dwubiegunowe i boje sie jak ten lek wpłynie na inne przyjmowane przeze mnie leki: lamotrygine200mg, lit750mg i kwetiapina o spowolnionym uwalnianiu 300mg(dawki dobowe). Mieszkam w UK, mój psychiatra nie potrafił udzielić odpowiedzi na pytanie czy mogę brać bezpiecznie desmoxan. Od trzech lat jestem w stanie remisji

Witam,

Desmoxan (cytyzyna) jest alkaloidem wiążącym się z receptorami nikotynowymi w podobny sposób jak sama nikotyna. Jest metabolizowany w bardzo niewielkim stopniu- większość wydalane jest z organizmu wraz z moczem w ciągu doby.Nie wchodzi w interakcje z lekami, które Pani zażywa.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl