Czy można stosować Heviran na opryszczkę podczas karmienia piersią?

Czy można stosować Heviran na opryszczkę podczas karmienia piersią? Opryszczka jest w pierwszym stadium, dopiero co wychodzi, dziecko ma 6 miesięcy.

Witam serdecznie, doradzam zastosować maść, która będzie działała miejscowo i na pewno nie będzie miała wpływu na karminie, np Vratizolin czy Zovirax. Jeśli chodzi o Heviran, przenika on do mleka matki, ale jego oddziaływanie na karmione dziecko jest malo prawdopodobne. Jeśli koniecznie chciałaby Pani stosować ten lek, proszę skonsultować się z lekarzem. Ja jednak odradzam stosowanie Heviranu w trakcie karmienia. Pozdrawiam.