Czy można stosować jednocześnie leki Nimesil i Flunarizinum?

Potrzebuję bardzo szybkiej odpowiedzi co do leków. Dostałam dzisiaj taki zestaw od lekarza Nimesil dwa razy dziennie, Pramolan 1 tabletka rano i Flunarizinum 1 tabletka wieczorem. Czy można te leki stosować jednocześnie czy nie wchodzą ze sobą w interakcję. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Ryzyko wystąpienia istotnych klinicznie interakcji między Nimesil i Flunarizinum jest znacznie niższe niż w przypadku innych leków hipotensyjnych. Sugeruje się, że stosowanie NLPZ u pacjentów ze zdiagnozowanym nadciśnieniem tętniczym powinno być ograniczone do absolutnego minimum. W przypadku osób starszych, osób spożywających znaczną ilość sodu oraz pacjentów z nadciśnieniem konsekwencje wystąpienia interakcji mogą być znacznie poważniejsze.