Rulid a stosowanie innych leków

Witam. Od 23.06 rozpoczęłam przyjmowanie leku microgynion 21 w celu przesunięcia okresu. Od dzisiaj z powodu choroby przyjmuję antybiotyk Rulid 150 mg. (Rulid stosować mam przez 5 dni) Czy można te dwa leki - Rulid i microgynion - łączyć? Jak to wpływa na stosowanie tabletek microgynion i jego działanie? Czy Rulid może ewentualnie wpływać na inne przyjmowane leki? Przy okazji chciałabym dopytać o antybiotyk, bo ulotka Rulid jest niejasno napisana. Jak wygląda prawidłowe dawkowanie Rulid? Czy stosując antybiotyk Rulid  mogę pić alkohol? teoretycznie Rulid mam brać kilka dni, ale pewnie jakaś okazja może się zdarzyć, więc wolałabym wiedzieć. I jeszcze jedno - jak mogą wyglądać skutki uboczne Rulid? Powinnam się na coś przygotować stosując ten antybiotyk, czy Rulid raczej nie powinien powodować innych komplikacji?

Lek. Tomasz Budlewski

Może dojąc do obniżenia skuteczności antykoncepcji i nalezy stosować dodatkowe metody antykoncepcji