Czy można stosować jednocześnie zastrzyki Fraxiparine i tabletki diclo Duo combi?

Witam , jestem po operacji kolana i mam przepisane Zastrzyki fraxiparine i tabletki diclo Duo combi. Czy można je brać równocześnie ? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

W charakterystyce produktu leczniczego istnieje informacja, że nie zaleca się równoległego stosowania farxiparine i NLPZ, ponieważ zwiększone jest w takim przypadku ryzyko krwawienia. Jednak wszystko zależy od sytuacji i stanu klinicznego pacjenta, ponieważ często korzyści ze stosowania łącznie niektórych leków przeważają nad potencjalnym ryzykiem. Powinna pani się skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym lub po prostu stosować się do jego zaleceń.