Czy można stosować krople do oczu podczas karmienia dziecka?

Witam, Karmię piersią dwumiesięczne dziecko, obecnie internista stwierdził u mnie zapalenie spojówek. Dostałam krople tobrex - czy mogę je stosować karmiąc piersią? Na ulotce jest napisane, że nie powinno się...

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe leczenie aby ustalić dalsze postępowanie ponieważ na możliwość wystąpienia pod wpływem preparatu działań niepożądanych u karmionych niemowląt, należy podjąć decyzję o przerwaniu karmienia lub zakończeniu leczenia tym preparatem, biorąc pod uwagę konieczność stosowania leku przez matkę.