Czy można stosować łącznie kilka preparatów witaminowych?

Witam. Mam mały kłopot kupiłam witaminę solevitum d3 2000j.m i chce zacząć ja zażywać ale też biorę falvit Wit i w składzie zobaczyłam że też jest witam d3 tylko że na nim pisze 5,0 ug czy mogę razem to zażywać czy też to będzie za duża dawka Wit d już nie wiem co mam robić bo nie chciałabym rezygnować z falvit bo tam są Wit z grupy B a boję się że ta Wit d przedawkuje.

Lek. Paweł Szadkowski

Dawka profilaktyczna wit. D3 wynosi 1000 IU. 5 ug to 200 IU , wiec dawka którą by Pani przyjmowała będzie już trochę za duża jak na postepowanie profilaktyczne i przy długim stosowaniu mogłaby doprowadzić do jej nadmiaru w organizmie.