Czy można stosować lek chlorprotixen doraźnie?

Dzień Dobry! Ze względu na występowanie u mnie zaburzeń reaktywnych lękowych lekarz zalecił mi przyjmowanie chlorprotixenu 15mg 1-1-1. Lek już powoli odstawiam, pozostała mi tylko dawka 0-0-1. Czy w przypadku sporadycznych napięć w najbliższych dniach można bezpiecznie stosować ten lek również doraźnie? Czy neuroleptyk, może być z powodzeniem zastosowany zamiast benzodiazepiny?

Witam Pana. Odradzam Panu pytanie osób postronnych, do których zaliczam również siebie o zmiany w leczeniu farmakologicznym. Jedyną kompetentną osobą jest lekarz, który zalecił Panu leki. To on Pana zna, dysponuje historią choroby, niezbędną wiedzą o Panu. Bardzo proszę skierować to pytanie do swojego lekarza. Tu chodzi o Pana zdrowie. Pozdrawiam Pana