Czy można stosować leki antykoncepcyjne z innymi hormonalnymi?

Czy można stosować Alpicort E jednocześnie z pigułkami antykoncepcyjnymi Regulon (czy nie jest za dużo hormonu dla organizmu), jednocześnie mając zdiagnozowanego wirusa HPV typ16 cytologia zmiany CIN 1. Joanna R.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Stosowanie wspólne obu wymienionych leków jest dozwolone, jednak pod ścisłą kontrolą lekarską. Jeżeli przy zapisaniu leku nie powiadomiła Pani lekarza o przyjmowanym leczeniu konieczna jest ponowna konsultacja z lekarzem specjalistą.

Pozdrawiam