Czy można stosować leki przeciwbólowe w ciąży?

Witam, Moja narzeczona( 20 lat), jest w ciąży. Termin do ginekologa mamy dopiero na wtorek 30.01.2018. Jest to prawdopodobnie około 3-4tyg ciąży. Ma bóle menstruacyjne i bóle głowy, czy może przyjmować leki jak Apap lub No-spa?

Wizyta umówiona na 3-4 tydzień ciąży to za wcześnie, wizytę pierwszą sugeruje się odbyć ok 6-7 tc.