Czy można stosować leki z etanolem przy wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego?

okulista przepisał mi lek o nazwie Venescin 3 razy dziennie po 1 tabl ale w ulotce pisze że zawiera on 70% etanolu, oprócz tego dostałam też rutinoscorbin w dawce 3 razy dziennie 2 tabletki Choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego stan zapalny obejmuje odbytnicę i esicę i wiem że przy tej chorobie nie mogę spożywać alkoholu i go nie spożywam bardzo przestrzegam też diety lekkostrawnej czy etanol w leku może poszkodzić na jelita? czy duże dawki rutinoscorbinu mogą poszkodzić na jelita?

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
W przypadku stosowania leków warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby być pewnym, że leki nie wpływają negatywnie na zdrowie.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Naturalne sposoby na poprawę trawienia
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/naturalne-sposoby-na-poprawe-trawienia.html?c=9