Czy można stosować maść końską w ciąży?

Witam . Dziś pierwszy dzień 14 tyg ciąży . Ciaza bez komplikacji , bez zagrożenia . Jestem przeziębiona oprócz miodu cebuli chciałam się nasmarować maścią końska. Czy mogę stosować ja ???

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Szadkowski

Nie powinno to w żaden sposób zaszkodzić rozwijającej się ciąży. Leki i maści stosowane miejscowo w bardzo małym stopniu wnikają do krwiobiegu.