Czy można stosować opaskę regulowaną w leczeniu nadwagi?

Witam, mam pytanie odnośnie opaski regulowanej AGB. Czy przy wzroście 164 cm i wadze 74 kg można się poddać tego typu operacji? Zdaję sobie sprawę, że osoby poddające się tego typu operacji ważą dużo więcej i że zamiast myśleć o operacji powinnam wziąć się w garść i zacząć odpowiednią dietę. Jednakże próbowałam wielu metod, od meridii po dietę Dukana itp. Zdaję sobie sprawę, że moje pytanie może wydawać się dziwne, ale naprawdę chciałabym w końcu osiągnąć cel bez ciągłej huśtawki. Bardzo proszę o odpowiedź i o ewentualne podobne lub inne rozwiązania. Pozdrawiam.

Pani BMI wynosi 27,5 co świadczy o nadwadze, a nie o otyłości. Nadwagi nie leczy się metodami zabiegowymi. Wręcz odradzam taki sposób postępowania, gdyż niebezpieczeństwo powikłań przewyższa efekt zwalczenia niewielkiego stopnia nadwagi. Nadwagę tego typu zwalcza się odpowiednią dietą, psychoterapią, zwiększoną aktywności fizyczną oraz ewentualnie lekami wspomagającymi. Są specjalne poradnie leczenia otyłości (jest taka np. w Katowicach). Leczenie nadwagi czy też otyłości musi być kompleksowe, czyli pod okiem lekarza, dietetyka i psychologa.