Czy można stosować Pramolan przy zapaleniu zatoki klinowej?

Od jakiegoś czasu moja mama chodzi do neurologa. Zlecono jest badanie tk głowy. Z wyniku badań wynika, że istnieje zapalenie zatoki klinowej. Lekarz neurolog przepisał lek pramolan 50 mg. Z tego co czytałam jest to lek na depresję, omamy, bezsenność, stany lękowe. Czy brać ten lek? Jest stosowany w takiej dolegliwości? Boję się, że coś się stanie mojej mamie.

Witam serdecznie, faktycznie ma Pani rację. Ten lek jest wskazany w leczeniu zaburzeń lękowych uogólnionych i zaburzeń lękowych pod postacią somatyczną, ma też niejakie działanie depresyjne i ułatwia zasypianie.
To raczej nie ma sensu.

Może więc zaszło nieporozumienie i mama cierpi na zaburzenia lękowe albo jakieś inne zaburzenia psychiczne o czym Pani nie powiedziała aby Pani nie denerwować, albo się wstydzi ? To częste zjawisko.

W przeciwnym wypadku neurolog powinien skierować Pani mamę do Laryngologa
bo to on leczy zapalenie zatoki klinowej.

Niestety to bardzo niejasna sprawa i nie za bardzo mogę pomóc.

Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Potwierdzam, zaordynowany lek przez neurologa ma działanie, opisane przez Panią.

Uzasadnieniem celowości leku, mógłby być niepokój Pani Mamy o zdrowie, z powodu stanu zapalnego zatoki klinowej, i stąd medykament przepisany do momentu ustąpienia objawów bólowych.
Sugerowałabym jednak dopytać o zasadność lekarza zlecającego lek, celem rozwiania obaw.

Życzę Pani Mamie tylko zadowalającego zdrowia,
irena.mielnik.madej@gmail.com