Czy można stosować rano jednocześnie Asentrę i Dulsevii?

Jak już pisałam,brałam asentrę od roku na depresję(150mg przez 2 m-ce, wcześniej 100 mg), z której schodzę. 2 tyg. brałam100mg asentry rano i 30mg dulsevii o 13-tej,przez kolejny tydz.100 mg asentry i 60 mg duls., akt. ok. tyg. 75mg asentry i 60mg duls.,potem przez tydz. 50mg asentry i mam zostać na 60mg duls. Rano czuję się źle (lęki, napięcia),jak dodaję o 12 dulsevię to jest trochę lepiej,czy to wynik odstawiania asentry(za szybko,za długo?), nowego leku? Może brać oba leki rano? Pozdrawiam.

Dzień Dobry Pani,

Na Pani pytanie może jedynie odpowiedzieć lekarz prowadzący Panią, który zna Panią oraz historię Pani leczenia.

Z przesłaniem dla Pani tylko zadowalającego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,

W Pani przypadku odpowiednio dobrane leczenie, może być szansą na poprawę samopoczucia i zmniejszenie objawów. Dodatkowo polecałabym Pani psychoterapię poznawczo-behawioralną jest to podejście bardzo skuteczne w leczeniu zaburzeń lękowych i zaburzeń nastroju. W procesie terapeutycznym pacjent/pacjentka uczy się rozpoznawać swój dysfunkcjonalny wzorzec myślenia (poznawczy), a także emocjonalny i behawioralny (zachowanie), w konkretnych sytuacjach i pogłębia wgląd w siebie.
Terapia poznawczo-behawioralna pomaga zmieniać przekonania, dzięki którym łatwiej jest radzić sobie z problemami w życiu codziennym. ważny jest związek przyczynowo - skutkowy. Farmakoterapia w przebiegu depresji jest wskazana równolegle z psychoterapią poznawczo - behawioralną.
W nurcie poznawczo-behawioralnym klient (pacjent) i terapeuta pracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby.
Pozdrawiam serdecznie