Czy można stosować Tetralysal podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam serdecznie, Od ponad pól roku przyjmuje regularnie tabletki antykoncepcyjne zoely. Jednak zmagam się z trądzikiem który pokrywa w dużej mierze moje plecy, jak do tej pory tabletki trochę poprawiały mój stan skory jednak od pewnego czasu widzę nawrót. Skontaktowałam się z lekarzem dermatologiem który przepisał mi tetralysal. Chce zapytać czy antykoncepcja będzie wtedy skuteczna ? wiem ze z niektórymi lekami nie powinno się łączyć tabletek a leczenie tego trądziku może trwać kilka mc.

Witam,
Tetralysal osłabia skuteczność antykoncepcyjną preparatów hormonalnych.
Podczas stosowania obu leków należy stosować również dodatkowe metody antykoncepcji. W okresie jesienno-zimowym warto również wykonać zabiegi IPL. Światło IPL powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych. Zabiegi są alternatywą dla tradycyjnych terapii antybiotykowych i retinoidami.