Czy można stosować olej z czarnuszki u rocznego dziecka z problemami skórnymi?

Witam, moje roczne dziecko ma problemy skórne, na tle alergicznym (chyba). Stosujemy rozne kremy lagodzące, jednak z roznym rezultatem. Zastanawiam sie czy przypadkiem dziecko nie ma robaków. Chcialabym zastosować olej z czarnuszki naskórnie (czytalam ze ma wlasciwosci masci ze sterydami) ale myslalam o podaniu doustnie tylko nie wiem czy mozna stosowac u tak malego dziecka i jak dawkować i w jakim okresie czasu. proszę o pomoc.

Dzień dobry,

Sanofi, producent Emolium, jako firma farmaceutyczna zgodnie z prawem nie może udzielać porad lekarskich konsumentom. Dlatego też zachęcamy Panią do wizyty u lekarza, który na podstawie wywiadu lekarskiego i oceny zmian na skórze zaleci właściwe postępowanie lecznicze.

Pozdrawiamy,
Zespół Emolium (w konsultacji z działem medycznym Sanofi)

Najlepiej będzie jak zgłosi się pani do pediatry lub dermatologa dzecięcego niech lekarz najpierw zdiagnozuje co się dzieje i dobierze odpowiednie leki .