Czy można stracić wzrok przez zdenerwowanie?

Mam 16 lat, od kilku dni jestem w ciągłym strachu lub zdenerwowaniu, dzisiaj siedząc przy komputerze zaczęły znikać mi litery z monitora, chociaż były, zaczęły się zlewać... Od dziecka mam problemy ze wzrokiem, ale od kiedy zdjęłam okulary w wieku 9 lat... Zaczynam się zastanawiać, czy moje problemy ze wzrokiem są spowodowane licznymi zdenerwowaniami. Proszę o szybką poradę.
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Owszem, medycyna zna przypadki nagłej utraty wzroku, słuchu czy sprawności motorycznej na tle psychogennym, ale w ekstremalnych przypadkach. Możliwe jest również psychogenne pogorszenie wzroku u krótkowidza.
Skoro piszesz o okularach, których nie nosisz od 7 lat, to znaczy, że masz wadę wzroku i wymagana jest w pierwszej kolejności konsultacja okulistyczna. Dzisiejsze okulary są o wiele lżejsze i mniej widoczne niż kiedyś. Możesz również nosić soczewki kontaktowe.