Czy można stwierdzić ciążę, jeżeli okres w regularnym cyklu spóźnia się 5 dni?

Niedługo skończę 31 lat, mam już dziecko, które ma 12 lat. Moja ciąża była zagrożona od 6 miesiąca, ponieważ nastąpiło rozwarcie, moje dziecko urodziło się w 8 miesiącu ciąży, jest zdrowym dzieckiem.
Od 8 miesięcy staram się zajść w ciążę, miałam bardzo regularny okres co 28 dni, do dnia dzisiejszego. Ostatnio mój okres miałam 13 września, więc z moich wyliczeń powinnam dostać go 11 października, lecz tak się nie stało, miałam delikatne bóle podbrzusza, byłam pewna, że może spóźniać się, wykonałam test ciążowy, wyszedł negatywnie.
Dzień przed moim krwawieniem dużo się nadźwigałam i tego dnia zaczęłam dostawać bóle krzyżowe, rano następnego dnia nastąpiło krwawienie, lecz inne, nie tak jak zawsze, później nastąpiły bardzo silne bóle, musiałam wziąć leki przeciwbólowe, które słabo działały, po kilku godzinach ból ustąpił, pojawiły się skrzepy, dość duże i bardzo ciemne.
Czy powinnam się zgłosić do lekarza? Czy to mogła być ciąża?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Myślę, że powinna się Pani udać do ginekologa. Gdyby była to ciąża, to test ciążowy wyszedłby raczej pozytywnie. Mogła to być opóźniona i przez to bardziej nasilona miesiączka. Dziwną postać miesiączki ze skrzepami mogły spowodować mięśniaki macicy.

Bez wizyty u ginekologa nie sposób diagnozować przyczyn Pani dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie!