Czy można to traktować jako pierwsze objawy autyzmu?

Moje dziecko ma dwa lata i sześc miesięcy, pod względem fizycznym jest dobrze rozwiniętym,jednak niepokoją mnie pewne jego zachowania .Nie mówi ma pewne odruchy w momencie fascynacji -splata palce dłoni szybko poruszając nadgarstkami wydając dzwieki nie zwraca uwagi gdy się do niego mówi nie patrzy w oczy często zatyka uszy .Proszę poradzic mi czy są to objawy autyzmu i co mam zrobic ?

Witam
Trudno postawić diagnozę bez przeprowadzenia
badania lekarskiego, nie widząc dziecka.
Na początek wskazana jest konsultacja z neurologiem, który zbada
pracę mózgu dziecka i ewentualnie pokieruje dalszą
ścieżką diagnostyczną lub zaleci odpowiednią terapię.
Istnieje bowiem wiele zespołów chorobowych, których
objawy są bardzo podobne do autyzmu.
Ważne jest jednak, aby odróżnić autyzm od tych zaburzeń,
gdyż właściwa diagnoza zwiększa szansę na wprowadzenie
właściwego programu terapeutyczno-edukacyjnego dla dziecka.
Aby wykluczyć inne zaburzenia czy choroby, których objawy
podobne są do autyzmu najlepiej wykonać jest następujące badania:
• komplet badań krwi i moczu, przy czym również wskazane
jest wykonanie badań w kierunku toksoplazmozy i cytomegalii
• badania słuchu – w celu wykluczenia problemów ze słuchem
• badania laryngologiczne – w celu wykluczenia
problemów z aparatem mowy i słuchu
• badania okulistyczne, w tym badania dna oka
• badania neurologiczne, by wykluczyć inne zaburzenia.
Można też wykonać badania genetyczne oraz metaboliczne.
Dopiero po wykluczeniu innych zaburzeń można przeprowadzić
rzetelną diagnozę w kierunku autyzmu.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana. W opisanej przez Pana sytuacji moim zdaniem kluczową osobą w pomocy Państwu powinien być lekarz pediatra do którego Uczęszczacie Państwo z dzieckiem. To ten specjalista obserwuje rozwój dziecka pod różnym kątem i powinien uwzględnić Państwa obserwacje jako rodziców. Jeśli tego wymaga sytuacja lekarz ten powinien zlecić niezbędne konsultacje i badania, żeby Państwa wspomóc i by Wasz niepokój i podejrzenia nie narastały z upływem czasu. Proszę pamiętać, że brak wiedzy i wyobraźnia, która może dopisywać różne scenariusze będą wywoływać u Państwa coraz większy niepokój. Dlatego moim zdaniem Waszym najważniejszym wsparciem i sojusznikiem powinien być obecnie lekarz pediatra. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Tak to mogą być pierwsze cechy autyzmu jednak aby to potwierdzić trzeba zrobić diagnozę. Powinna Pani udać się do psychologa. Konieczna będzie też wizyta u logopedy, badanie słuchu oraz neurologiczne.
Pozdrawiam AM