Czy można trenować przy uciekającym kolanie?

Witam. Okolo poltora 18miesiecy temu zerwalem wiazadlo krzyzowe acl, zeskakujac z rampy na jedna noge. Lekarz Kazal mi odpoczywac z noga unites ions W gorze przykladajac lod I zabukowal mi tomografie kolana na ktore czakalem okolo 12miesiecy. Do tego czasu zaczalem uprawiac regularnie sport MMA. Lecz zauwazylem ze przy silnych skretach kolanem czasami mi ucieka. W koncu po 12miesiach zrobili mi tomografie kolana I rezulatatem jest zerwane wiazadlo krzyzowe przednie acl I zniszczone medius miniscus. Pytaniem teraz waznym jest czy 1. Mam robic operacje, 2. Czy moge trenowac skoro moje kolano jest calkiem stabilne(w tym momencie moge zrobic przysiad na tej jednej niby chorej nodze. Moge biegac, trenuje MMA I tylko czasami mi ucieka kolano, lecz zaraz dalej kontynuuje trening I 3. Czy treningi i odstawienie operacjii nie spodowuja jakis niepozadanych skutkow???

jeżeli niestabilność nie przeszkadza to nie trzeba operować, należy wziąć pod uwagę że wcześnie dojdzie do zużycia chrząstki w stawie