Czy można uczęszczać na psychoterapię raz na dwa tygodnie?

Dzień dobry, czy można na psychoterapię uczęszczać np. 1 raz na dwa tygodnie, czy trzeba według zaleceń psychoterapeuty - 1-2 razy w tygodniu? Czy wtedy takie sesje mają sens, przy rzadszym uczęszczaniu? Pozdrawiam

Oczywiście, że można i oczywiście, że przyniesie to efekty. Wprawdzie mogą być one wolniejsze, ale "coś za coś" - w wypadku rzadszych spotkań należy uzbroić się w cierpliwość. Pozdrawiam

Dzień dobry,
częstotliwość spotkań zależna jest także od sposobu pracy i zaleceń terapeuty. Najczęściej sesje odbywają się 1 raz w tygodniu. Część terapeutów jednak godzi się na spotkania 1 raz na 2 tygodnie. Taka terapia również może stanowić duże wsparcie dla osoby potrzebującej.

Witam, wszystko zależy w jakim nurcie jest psychoterapia. Terapeuci w nurcie terapii psychodynamicznej będą zalecać terapię dwa razy w tygodniu. Zwykle spotkania odbywają się raz w tygodniu. Jeżeli Pani z jakiejś przyczyny nie chce lub nie może uczestniczyć w sesjach co tydzień można spróbować uzgodnić to z terapeutą. Wszystko zależy od tego czy w Pani przypadku, sytuacji, tematu nad którą chce Pani pracować można wybrać inną formę spotkań. Najbardziej elastyczna pod tym względem jest Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (TSR). W tym nurcie to Klient decyduje kiedy potrzebna mu jest konsultacja z psychologiem i możliwe jest ustalenie terminów np. raz na dwa tygodnie. Jeżeli ma Pani więcej pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie