Czy można ułożyć sobie życie z partnerem cierpiącym na autyzm?

Witam mam partnera który ma Autyzm..ale się do tego nie przyznaje. czy jest możliwość ułożenia sobie przyszłości z takim człowiekiem.jest mi bardzo ciężko.

Dzień Dobry Pani,

Jak najbardziej tak, choć partnerstwo byłoby wymagające cierpliwości, zrozumienia i delikatności przede wszystkim z Pani strony
(przy zrozumieniu i wspieraniu przez Panią swojego Partnera).
Osoba dotknięta autyzmem może być nieprawdopodobnie inteligentna, a wręcz genialna!
Bo przecież tak samo kocha, cierpi, przeżywa, może być trudność z wyrażeniem i odbieraniem emocji.
Jest najczęściej obowiązkowa, solidna, jedynie relacje międzyludzkie i zdolności organizacyjne mogą być wyzwaniem, jednak nikt nie jest doskonały!

Do Pani należy decyzja.

Z przesłaniem dla Pani tego, czego Pani najbardziej potrzebuje,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!
Ułożyć sobie życie można z każdym jeśli tego się pragnie. Osoba z autyzmem ma do tego takie samo prawo jak każda inna. Czy będzie to łatwe? Nie wiem. To zależy od tego jakie są Wasze relacje, jak się Wam układa w związku, jak osoba autystyczna funkcjonuje. Życie z kimś kto prezentuje jakieś zaburzenia na pewno nie jest łatwe ale nie niemożliwe. Na pewno wymaga wiedzy od otoczenia i partnera jak przebiega owe zaburzenie, jakie są objawy i jakiej pomocy ktoś taki potrzebuje. Na pewno wymaga pewnej dozy cierpliwości ale jak się chce być z tym kimś to, poparte jest to szczerym uczuciem to jest o wiele łatwiejsze.
Powodzenia!
Pozdrawiam
AM
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Zachęcam do zapoznania się z artykułem o autyźmie:
https://portal.abczdrowie.pl/autyzm-u-dzieci-co-jest-wazne-i-jak-postepowac