Czy można uprawiać seks przy chorobie Parkinsona?

SEX A CHOROBA PARKINSONA.CZY MOŻNA UPRAWIAĆ I JAK CZĘSTO.

Witam!
Można, a nawet trzeba. Co do częstości lub ilości - tyle na ile pozwalają siły i zdrowie!
Pozdrawiam i życzę osiągów!
W. Łuczkowski.

Dzień dobry.

Seks na pewno nie wpływa negatywnie na chorobę Parkinsona.
Myślę, że jego brak mógłby być bardziej przytłaczający i mógłby być jeszcze jednym skutkiem choroby.

Wiadomym jest, że chorobie tej nierzadko towarzyszą drżenie, sztywność i spowolnienie ruchowe, które na pewno przyczyniają się do pogorszenia jakości życia seksualnego.

Mogą pojawić się problemy z erekcją, przedwczesna ejakulacja, trudność z osiągnięciem orgazmu.

Natomiast żadne z powyższych nie stanowi (jak również sama choroba) do tego by zaprzestać aktywności seksualnej.

Jeśli pojawią się trudności proponuję wizytę u seksuologa.

Życząc radości z udanego życia seksualnego,
D.Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl