Czy można uprawiać seks w trakcie przerwy w stosowaniu krążka antykoncepcyjnego?

Stosuje krążek Polaring.. czy w czasie 7dniowej przerwy można uprawiać seks do zakonczenia w pochwie? Np. Wyjmuje krążek w poniedzialek.. okres czeka mnie środa-piątek.. może mój partner kończyć we mnie np we wtorek, sobotę, niedziele gdy nie ma krążka w pochwie?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli stosuje Pani krążek zgodnie z zaleceniami, jest Pani również chroniona przed ciążą w czasie 7 dniowej przerwy.