Czy można usunąć ostrogę piętową chirurgicznie?

czy można usunąć ostroge piętową chirurgicznie?bo próbowałem rórznych metod ból po krótrzym lub dłuższym czasie powraca jakby mocniejszy nawet w dużym palcu stopy na czubku odczuwam odrętwienie i to mnie niepokoij

Witam serdecznie
Jak najbardziej można poddać się zabiegowi usunięcia ostrogi. lecz ja proponuję jedną z najlepszych metod nieoperacyjnych tzw. Fale Uderzeniowe, które mają dość dużo powodzenie w zniesieniu bólu. Zabieg z Fali Uderzeniowej trwa od 3 do 10 minut i wykonywany jest w odstępach 5-7 dni. Czasami wystarczą 3 takie zabiegi aby zredukować ból do zera.Efekty zabiegu nie są natychmiastowe. Trzeba poczekać na nie kilka tygodni natomiast ulga w bólu pojawia sie stosunkowo szybko. W tym czasie zabiegi wykonane za pomocą fali uderzeniowej mobilizują włókna kolagenowe do regenracji. Co prawda zabiegi nie likwidują wyrośli kostnej powstałej pod kością piętową, ale po terapii ustępują dolegliwości bólowe. Przez 3 dni tuż po samym zabiegu ból pięty może być silniejszy niż dotychczas. Jest to naturalna przejściowa reakcja. Ból stopniowo maleje. Gdy jest bardzo dotkliwy, możemy go łagodzić dostępnymi bez recepty niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi.