Czy można usunąć tylko same torbiele bez śledziony?

Na USG wykryto mi 2 torbiele na śledzionie. Jedna o wym. 14 mm, druga-20 mm. Badania krwi wykluczyły bąblowicę. Czy w tej sytuacji jedynym wyjściem jest całkowite usunięcie śledziony? Czy można usunąć tylko same torbiele bez śledziony? Czy powinnam zgłosić się najpierw do hepatologa czy od razu iść do chirurga?

Nie można usunąć samych torbieli śledziony , w razie konieczności należy usunąć cały narząd. W moim odczuciu nie jest u pani konieczna żadna operacja , należy zmiany poobserwować , wykonać TK j brzusznej i dopiero podjąc decyzję. Proponuję konsultację u onkologa.