Czy można usunąć żyłę w trakcie karmienia piersią?

Witam, mam 24 lata i karmię piersią od 3 miesięcy. Na badaniu Doppler usg otrzymałam taką diagnozę :" żyły udowa wspólna, udowa powierzchniowa, podkolanowa i żyły goleni bez cech zakrzepicy. Spoczynkowy przepływ dosercowy z zachowanym rytmem oddechowym, bez cech refluksu patologicznego. Żyła odpiszczelowa- sr.do 6 mm, niewydolna IV stopnia, bez cech zakrzepicy. Żyła odstrzalkowa- waska, wydolna,bez cech zakrzepicy. Niewydolne perforatory- nie uwidoczniono". Otrzymałam zalecenie usuniecia żyły do wyboru: metodą tradycyjną albo metoda clarivein lub zabieg hybrydowy evlt. Pytałam lekarza czy karmienie piersią nie jest przeciwskazaniem i czy bede mogła po zabiegu karmić. Otrzymałam informację, ze nalezaloby sie wstrzymac od karmienia 24h po zabiegu w przypadku metod maloinwazyjnych. Czytałam w internecie, aby dowiedziec sie cos wiecej na temat tych metod i na jednej ze stron znalazlam informację,ze kp jest przeciwskazaniem do zabiegu poniewaz moze przenikac do mleka matki. Stąd moje pytanie jak jest z tym karmieniem po zabiegu, czy 24h wystarczy czy absolutnie nie można wykonywac tych zabiegow poki karmię?

Nie ma wiarygodnych badań oceniających bezpieczeństwo w/w zabiegów u ciężarnych i kobiet karmiących piersią. Jest to zabieg planowy, w związku z czym radzę wstrzymać się z leczeniem (niezależnie od wybranej metody) do czasu zakończenia karmienia piersią. Do czasu zabiegu proszę nosić pończochę II klasy ucisku na kończynie, na której są żylaki.