Czy można usuwać zęba z ropniem?

Witam. Około trzy lata temu miałam leczonego kanałowo zęba- 6 na dole. Parę dni temu wykonałam zdjęcie panoramiczne (w innym celu) okazało się że pod tą 6 zbiera się ropa. Stomatolog uważa, że jest do natychmiastowego usunięcia. Czy można ją jakoś uratować? Jeśli tak- to w jaki sposób. Czy można usuwać zęba z ropniem? Czy trzeba go najpierw wyeliminować? Czy będzie działało wówczas znieczulenie?

Aleksander Ropielewski

Optymalnie należy zeba usunąć po rozpoczęciu i w trakcie antybiotykoterapii .