Czy można uszkodzić wzrok laserem z latarki?

Witam, mam pewne nurtujące mnie pytanie. 3 dni temu bawilem się laserem w latarce, który jest 1 klasy i przez przypadek przejechalem nim po prawym oku z boku, z odległości 20-30 cm, a może trochę wiekszej , już nie pamietam, ale raczej widzę tak samo jak wczesniej. Mam pytanie czy mogłem coś uszkodzić w oku ?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Teoretycznie jest taka możliwość. Gdyby zauważył Pan u siebie jakieś objawy - zaburzenie ostrości widzenia, ból w gałce ocznej, widoczne zmętnienie obrazu należy zgłosić się do okulisty celem badania kontrolnego.