Czy można utrzymać prawidłową wagę bez sportu?

Od dziecka nie lubiłam WF i nie potrafiłam zrobić nawet fikołka. Do dziś sport to coś zupełnie mi obcego. Nie mam nadwagi, ale nie należę też do chudych osób. Czy można utrzymać prawidłową wagę bez sportu?
ponad rok temu

Bardzo ciężko jest utrzymać prawidłową masę ciała bez jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Oczywiście zdarzają się osoby, które pomimo siedzącego trybu życia i zjadania ogromnych ilości pożywienia nie tyją, ale są to wyjątki. Z wiekiem przemiana materii spada, a tryb życia zmienia sie na bardziej siedzący. Niekoniecznie idzie to w parze z organiczeniem ilości przyjmowanego pożywienia. Zazwyczaj jemy więcej, częściej i bardziej tłusto. Kiedy ilość zjadanych kalorii przewyższa ilość kalorii spalanych, zaczynamy tyć. Regularna aktywność fizyczna jest nieodłącznym elementem nie tylko każdej diety odchudzającej, ale przede wszystkim zdrowego trybu życia. Chroni przed otyłością, osteoporozą, cukrzycą, nowotworami (szczególnie jelita grubego), zmniejsza  umieralność z powodu  chorób układu krążenia oraz zwiększa wydolność sercowo-naczyniową. Zaleca się przynajmniej 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej 5 razy w tygodniu. Jeśli nie przepada Pani za uprawianiem sportu, proszę spróbować spacerów, tańca, jazdy na rowerze lub urządzić intensywne sprzątanie mieszkania raz na jakiś czas. Na pewno znajdzie się coś, co sprawi Pani przyjemność.