Czy można użyć hipoalergicznego kleju do rzęs w przypadku uczulenia na hennę?

Witam W wakacje dostałam uczulenie od henny wykonanej u kosmetyczki , robiłam hennę brwi i rzęsy . Na kolejny dzień bardzo napuchły mi oczy wylądowałam w szpitalu przyjmowałam sterydy . Moje pytanie brzmi czy w takim przypadku można użyć hipoalergicznego kleju do rzęs ? Czy pomimo tego pojawi się po raz kolejny uczulenie

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli czynnikiem uczulającym była henna to klej do rzęs (o ile nie zawiera w swoim składzie podobnych substancji) nie powinien wywołać uczulenia (oczywiście nie ma 100% pewności). Może pani wykonać próbę na innej okolicy skóry.