Czy można w ciąży brać leki z cukrem?

Jestem w 9 tygodniu ciąży. Biorę L*** 2 razy 2 tabletki. Ostatnio mój organizm przestał ją tolerować i ją wymiotuję. Na początku popijałam ją sokami, żeby szybciej się rozpuściła, ale nic to nie dało. Wczoraj spróbowałam połączyć L*** z cukrem i nie wymiotowałam. Teraz mam wyrzuty sumienia, że mogłam zaszkodzić dziecku. Czy mogłam?

Witaminy w ciąży

Dzień dobry!

Jeśli nie toleruje Pani leku doustnie można go przyjmować dopochwowo. Proszę poprosić lekarza o przepisanie tej formy leku.

Zażywanie leki z cukrem może powodować jego szybsze rozpuszczanie i zmniejszyć wchłanianie przez błonę śluzową jamy ustnej.
Z poważaniem